AktualnościBadania

W Arizonie zapłacą za palenie marihuany

To nie żart. Arizona State University (ASU) poszukuje osób, które palą marihuanę do swoich najnowszych badań nad jej właściwościami. Każdy zainteresowany może zgłosić się w tej sprawie do ASU. Co więcej, uniwersytet przewidział wynagrodzenie za udział w badaniach. Działania Arizona State University są jak najbardziej legalne. Mają to być w pełni kontrolowane badania pod pieczą Madeline Meier.

Kto może wziąć udział w badaniach?

Uczestnikami badań mogą być wyłącznie osoby, które posiadają kartę uprawniającą do używania marihuany do celów leczniczych. Poszukiwani są ludzie w wieku od 18 do 30 lat.

Jak będzie wyglądać badanie?

Badanie rozpocznie się od wizyty uczestników w laboratorium. Następnie, przez tydzień, będą oni otrzymywali wiadomości SMS z instrukcjami. Będą wówczas proszeni o wypełnienie krótkiej ankiety, której pytania dotyczyć mają użycia marihuany oraz odczuwanych efektów, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.
Każdy z uczestników otrzyma wynagrodzenie w wysokości 95 dolarów.

Historia badań prowadzonych przez zespół pod kierownictwem Madeline Meier

Badania prowadzone przez Madeline Meier oraz zespół współpracujących z nią naukowców od lat publikowane są na pierwszych stronach czasopism w wielu krajach.

Przykładem jest, chociażby badanie przeprowadzone w 2012 roku. Co prawda, ich wyniki z pewnością Cię zaskoczą, ale bez obaw – wszystkie analizy Meier wskazują na negatywny wpływ konopi na organizm człowieka. W 2012 roku jej zespół doszedł do wniosku, iż palenie marihuany w młodym wieku przyczynia się do zmniejszenia ilorazu inteligencji w wieku dojrzałym.

W 2016 roku Meier próbowała wykazać, iż osoby używające konopi indyjskich mają problemy ze stanem zębów i dziąseł. Nie stwierdzono jednak, aby marihuana negatywnie oddziaływała na płuca lub serce.

Czego mają dotyczyć nowe badania Meier?

Madeline Meier nie zdradza celu swoich badań. Niemniej jednak na stronie Arizona State University ukazała się informacja, iż będą one dotyczyły m.in. zrozumieniem powiązań między używaniem konopi indyjskich a doświadczeniami psychotycznymi oraz sprawdzenie, czy dorośli użytkownicy marihuany cierpią na zaburzenia neuropsychologiczne.

Więcej szczegółów TUTAJ

Back to top button