Aktualności

Bogata rodzina przeznaczyła 33,7 milionów dolarów na badania nad marihuaną

 

Niezwykle bogata rodzina mieszkająca w Sydney w Australii, niedawno ofiarowała ponad 30 milionów dolarów, aby przyspieszyć badania nad konopiami w Australii.

Darowizna została przekazana dla Uniwersytetu w Sydney. Dało to podstawę finansową, do stworzenia, co oni nazwali, Inicjatywą Lambert, dzięki czemu stali się pionierami badań nad konopiami.

Opowieść o decyzji tej hojnej rodziny, aby oddać majątek w imię badań nad konopiami jest naprawdę inspirująca. Ich inicjatywa, aby oddać 33,7 mln dolarów na finansowanie badań nad marihuaną pochodzi z poruszającego osobistego przeżycia; dziecka chorego na padaczkę i ich walce, aby je uratować.

Inicjatywa Lambert powstała dzięki małżeństwu Joy i Barry Lambert. Są to australijscy filantropi, którzy uzyskali majątek poprzez umiejętne zarządzanie finansami. Małżonkowie są dziadkami dziewczynki, która cierpi z powodu ostrych napadów padaczkowych. Jak to jest w przypadku wielu dzieci w tych sytuacjach, w czasie rozpaczliwej sytuacji, dziadkowie sięgneli po desperacką próbę ratowania wnuczki. Lambertsowie postanowili wykorzystać konopie jako ostateczność, a wyniki kuracji przeniosły ich do pionierów badań nad konopiami w Australii.

33 milonów dolarów to suma, która będzie punktem wyjścia do ogromnego projektu, stawiając Australię w czołówce krajów, które takie badania prowadzą nad marihuaną.

Bez konopi indyjskich Lambertsowie byli przekonani, że ich wnuczka nie trafi nawet do przedszkola z powodu nasilenia stanu chorobowego. Ale dzięki odkryciu konopi, są w stanie skutecznie leczyć jej objawy, a wnuczka prowadzi szczęśliwe życie.

Ich hojność oznacza, że badania mogą udowodnić, że roślina ta jest prawdziwym lekarstwem i musi być zalegalizowana.

foto:Jason James

Back to top button