Aktualności

Buty inspirowane konopiami indyjskimi

Specjalna edycja obuwia poświęconej płycie Cypress Hill - Black Sunday.

Luksusowa firma produkująca obuwie Six Hundred Four z Vancouver poinformowała o swojej nowej, specjalnej edycji obuwia poświęconej płycie Cypress Hill’s. Przeczytajcie o butach inspirowanych konopiami indyjskimi.

Seria butów z motywem przewodnim konopi indyjskich

Buty zaprojektowane przez Six Hundred Four zostały wykonane z wykorzystaniem materiału z konopi. Patrząc od tyłu, pod odpowiednim kątem na buty można zauważyć charakterystyczny kształt bonga. Dodatkowo obuwie zostało wyposażone w kieszonkę pod językiem, która może posłużyć jako tajny schowek.

Projektanci częstokroć tworzą unikalne projekty we współpracy ze znanymi osobami i artystami. Firma Six Hundred Four współpracowała już między innymi z: Def Leppard, Joanne Hasti, Kari Kristensen oraz Sean Karemaker.

Założycielem firmy jest pro-golfista James Shepp. W jednym z wywiadów mężczyzna przyznał, że buty dedykowane są przede wszystkim miłośnikom konopi: „Zazwyczaj buty o tematyce związanej z marihuaną są obuwiem osób będących aktywnymi użytkownikami konopi indyjskich. Buty te sprawiają, że osoby, które je będą nosić, poczują się premium”.

Buty z charakterystycznymi elementami

Kolekcja przygotowana przez Six Hundred Four to nie zwykłe obuwie. Jak przekonuje Shepp, to opowieść wypełniona historycznymi, współczesnymi i futurystycznymi klimatami związanymi z konopiami. Inspiracją był album Cypress Hill’s Black Sunday.

Amerykański raper B-Real także podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obuwia Six Hundred Four. Mężczyzna przyznał, iż buty pod wieloma względami odzwierciedlają dokładnie to, co czują twórcy, komponując swoją muzykę. Tenisówki zostały wyposażone w charakterystyczne elementy dla konopi indyjskich, jednak mogą je zauważyć osoby, które naprawdę rozumieją muzykę raperów – tak twierdzi B-Real.

Nowa seria butów Six Hundred Four dostępna jest w czterech wariantach: Bud (zielony), Glass (niebieski), Cherry Ember (czerwony) oraz Quadruple Smoke (czarny). Każda z tych par odznacza się minimalistycznym wzornictwem, reprezentującym wzgórza wschodniego Los Angeles.

Buty dostępne są aktualnie w przedsprzedaży. Mają trafić do nowych właścicieli wiosną przyszłego roku. Producenci zamierzają wypuścić na rynek wyłącznie sześćset cztery pary tego oryginalnego obuwia. Regularna cena jednej pary to 290 dolarów.

zdjęcia umieszczona za zgodą: sixhundredfour

Źródło
herb
Back to top button