Aktualności

DEA wreszcie zatwierdza badanie dotyczące marihuany!

 

Zespół stresu pourazowego (PTSD), jest to zaburzenie psychiczne, będące formą reakcji na skrajnie stresujące wydarzenie, które przekracza zdolności danej osoby do radzenia sobie i adaptacji. Zaburzenie to może pojawić się po katastrofach, kataklizmach żywiołowych, działaniach wojennych, torturach itp.

Objawy choroby PTSD to: napięcie lękowe, uczucie wyczerpania, poczucie bezradności, doświadczenie nawracających wspomnień traumatycznego wydarzenia, flashbacków lub koszmarów sennych o tematyce związanej z doznaną traumą.

Zatwierdzenie przez DEA oznacza że, badanie, które zostało wstrzymane na okres pięciu lat, może wreszcie ruszyć. Kontrakt na badania w Colorado zostało podpisane 20 kwietnia co jest niepisanym, międzynarodowym dniem użytkowników marihuany:)

Badanie będzie dotyczyć głównie weteranów wojennych u których zdiagnozowano PTSD, na których leczenie konwencjonalnymi metodami nie zadziałało. Pacjenci do badań zostaną podzieleni na dwie grupy i połowa z nich otrzyma placebo.

Na stronie internetowej MAPS można śledzić na bieżąco wyniki badań. Stan Colorado w 2014 nagrodziło MAPS i podarowało tej organizacji 2 miliony dolarów na badania nad medycznymi właściwościami marihuany. W sumie w tym samym czasie Colorado podarowało ponad 5 milionów dolarów innym organizacjom, które zajmują się podobnymi badaniami.

Jest to przełomowa decyzja DEA, która zawsze twierdziła że marihuana to narkotyk i trzeba za wszelką cenę walczyć z hodowlą i sprzedażą tą rośliną. Wkrótce również spodziewana jest kolejna decyzja tej rządowej instytucji odnośnie marihuany i obniżenie jej klasyfikacji. W chwili obecnej marihuana i twarde narkotyki znajdują się w tej samej grupie i jest tak samo traktowana jak heroina i opium co uniemożliwia szerokie badania nad właściwościami leczniczymi marihuany. Już za kilka miesięcy takie badania będą ułatwione dzięki deklasyfikacji marihuany.

Źródła:  leafly, wikipedia, militarytimes

 

Back to top button
Close
Close