Aktualności

Firma uprawiająca konopie otwarta na weteranów

Poza centrum miasta Los Angeles zlokalizowane jest wiele magazynów przemysłowych. W jednym z nich znajduje się uprawa konopi prowadzona przez THC Design. To właśnie w tym miejscu kilku weteranów znalazło pracę.

Praktyka dla weteranów

THC Design zorganizowało 12-tygodniową płatną praktykę dla weteranów. Mają oni przez ten czas poznać proces uprawy konopi od sadzenia nasion po sprzedaż roślin.

Akcja ta jest szczególnie ważna dla weteranów, którzy częstokroć po zakończonej służbie nie umieją odnaleźć się w codziennym życiu. Wielu z nich musi korzystać z grup wsparcia, by normalnie funkcjonować. Praca przy uprawie konopi ma dać im szansę na powrót do codzienności.

Firma THC Design postanowiła aktywnie wspomóc weteranów, oferując im praktykę. Jej przedstawiciele nie spodziewali się, że ich akcja spotka się z tak ogromnym odzewem – otrzymali aż 65 aplikacji!

Zakładano stworzyć cztery miejsca pracy dla praktykantów. Ze względu na dużą liczbę wniosków założyciele THC Design postanowili zatrudnić trzech weteranów jako pracowników pełnoetatowych oraz dwóch stażystów. Firma docenia pracowitość, sumienność i staranność weteranów, zapewniając, iż jej działanie to nie żaden „chwyt marketingowy”.

Medyczna marihuana szansą na normalne funkcjonowanie

Firma uprawiająca konopie zatrudnia weteranów
Firma uprawiająca konopie zatrudnia weteranów

Założeniu THC Design przyświecało kilka celów. Nie tylko tych dotyczących weteranów. Ojciec jednego z założycieli zmarł w wieku 47 lat z powodu niewydolności serca. Przez lata stosował przepisywane przez lekarzy opiaty. Był on zwolennikiem medycznej marihuany, jednak w ówczesnych czasach w jego rodzinnym stanie Oklahoma były one nielegalne. Założyciele firmy chcą teraz promować i kształtować ludzką świadomość w kwestii wpływu konopi indyjskich na zdrowie człowieka.

Passmore, jeden z weteranów pracujących przy uprawie konopi dla THC Design, przyznał, iż zanim odkrył medyczną marihuanę, sam przyjmował wiele leków. W 2007 roku podczas misji w Iraku uległ wypadkowi i został odesłany do kraju. Wówczas nie umiał odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości. Zaczął uczęszczać do kliniki Veterans Affairs, jak wielu innych weteranów, otrzymując szereg leków na [extra href=”#example” title=”PTSD” info=”popover” info_place=”top” info_trigger=”hover” info_content=”Zespół stresu pourazowego,zaburzenie psychiczne będące formą reakcji na skrajnie stresujące wydarzenie (traumę)” ]PTSD[/extra], bezsenność, lęk i ogólne „problemy z przystosowaniem”.

Passmore wspomina, iż jego matka, pielęgniarka od ponad 20 lat, gdy zapoznała się z listą leków przepisaną jej synowi, namawiała, aby ten znalazł inną, alternatywną metodę i nie przyjmował żadnego z nich. Passmore szukają informacji w Internecie, natrafił na liczne badania z wykorzystaniem medycznej marihuany. Podjął alternatywne leczenie, przyjmując konopie. Jest szczęśliwy, iż udało mu się znaleźć zatrudnienie w THC Design.

źródło: leafly.com

Back to top button
Close
Close