AktualnościBadania

Jak marihuana rewolucjonizuje leczenie raka?

Konopie indyjskie wykorzystywane są jako środek w leczeniu wielu chorób. Wyniki jednego z najnowszych badań wykazały, iż konopie mogą być skuteczną metodą łagodzenia wielu skutków ubocznych związanych z rakiem, takich jak nudności i wymioty, zaburzenia snu, ból, lęk oraz depresja.

Medyczna marihuana a leczenie raka

Nowe badanie z Izraela polegało na stworzeniu portretu osób, które stosowały marihuanę leczniczą w trakcie leczenia różnych typów raka. Analizy trwały przez 6 miesięcy. 50% uczestników badania zmagało się z chorobą w 4. stadium zaawansowania. Według naukowców spośród 1.742 pacjentów aż 60% osiągnęło bardzo dobre wyniki.

Głównym wnioskiem z badań było zaobserwowanie umiarkowanej lub znaczącej poprawy ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Brały w nim udział także osoby, które nie rezygnowały z tradycyjnego leczenia lekami, trzymając się ścisłych wytycznych dotyczących używania marihuany wraz z innymi środkami leczniczymi dostępnymi na receptę.  

Konopie wpływają na wiele narządów oraz ich układów w organizmie człowieka. Wielu pacjentów zaobserwowało różny poziom skuteczności podczas ich stosowania. Doktor Mark S. Wallace z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego stwierdził, iż duża liczba osób biorących udział w badaniu pozytywnie wpłynęła na wiarygodność jego wyników. Sam przyznał, iż często wykorzystuje konopie indyjskie w leczeniu swoich pacjentów chorych na raka.

ekonopnie.pl
ekonopnie.pl

Izrael – jeden z prekursorów badań nad wpływem marihuany na walkę z chorobami nowotworowymi

W Izraelu już w 2007 roku zalegalizowano marihuanę do celów leczniczych. Z tego też względu można uznać, iż badania przeprowadzane w tym kraju są poparte kilkuletnim doświadczeniem w testowaniu marihuany. Wielu izraelskich pacjentów wykorzystuje bowiem konopie indyjskie w leczeniu raka.

Badanie zostało przeprowadzone przez kilka osób z prywatnej firmy badawczej Tikun-Olam. Tikun-Olam zajmuje się produkcją medycznej marihuany, prowadzi kliniki oraz wykonuje wiele badań w branży dotyczącej wpływu konopi indyjskich na zdrowie człowieka. Ostatnie badanie objęło swym zasięgiem 3.000 pacjentów, a ich wyniki przyczyniły się do zwiększenia liczby innych badań w obszarze medycznej marihuany. Pacjenci przyjmowali cztery różne szczepy konopi indyjskich, które różniły się między sobą zawartością THC i CBD. Aż 45% badanych zdecydowało się na palenie jako metodę zażywania środka.

Badanie udowodniło, iż konopie indyjskie mają ogromny potencjał w świecie medycznej marihuany. Wraz z coraz większą liczbą badań wykazujących tak dużą skuteczność w leczeniu, zażywanie konopi indyjskich jako środka leczniczego staje się coraz bardziej uzasadnione.

Back to top button
Close
Close