Aktualności

Kanada: konopne hotele sposobem na ożywienie turystyki

Mieszkańcy kanadyjskiej prowincji Ontario liczą na to, iż zbliżająca się wielkimi krokami legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych może być sposobem na ożywienie turystyki w regionie.

Wszystko za sprawą konopnych hoteli, w których goście mogliby w zaciszu swoich pokoi palić trawkę. Portal internetowy „Ottawa Citizen” poinformował o tym, że przepisy wprowadzone przez rząd, pozwolą gościom hotelowym spożywać marihuanę w swoich pokojach. Mają one zostać zalegalizowane jeszcze w tym roku. Specjalne pokoje w hotelach będą przeznaczone dla tych, którzy chcą waporyzować lub palić marihuanę.

Marihuana w pokojach hotelowych a rozwój turystyki

Rząd otworzył publiczną dyskusję, prosząc o komentarze na temat konopnych hoteli. Komentarze ta mają stanowić cenną wskazówkę podczas tworzenia regulacji dotyczących świadczenia tego rodzaju usług.  

Prawnik z Toronto Matt Maurer twierdzi, iż kilku biznesmenów z jego najbliższego otoczenia jest zainteresowanych możliwością otworzenia konopnych hoteli. Zainteresowanie to ma związek z rządową propozycją zniesienia zakazu konsumpcji konopi indyjskich. Dodał, że prawdopodobnie będzie to pierwszy krok w kierunku boomu turystycznego.

Ontario
Ontario – prowincja Kanady

Rządowa propozycja pozwoliłaby również małym firmom oraz właścicielom sklepów z marihuaną na większą elastyczność. Przyczyniłaby się do rozszerzenia asortymentu oraz zwiększenia osiąganego zysku. Właścicielka salonu do waporyzacji Hotbox Cafe, Abi Roach, uważa, że gdyby zakaz został zniesiony, otworzyłaby kolejne salony. Aby zapewnić bezpieczeństwo klientów, w Hotbox ograniczono by palenie wyłącznie do patio na świeżym powietrzu. Abi Roach rozważa otworzenie pokoju z konopiami indyjskimi w hotelu w Toronto. Jeżeli powstanie więcej salonów podobnych do Hotbox Cafe, palenie będzie najprawdopodobniej dozwolone na zewnątrz, w wyznaczonych do tego miejscach lub na otwartych przestrzeniach.

Również mieszkańcy miasta Niagara Falls analizują, w jaki sposób legalizacja marihuany wpłynie na rozwój turystyki. Wayne Thomson, przewodniczący Niagara Falls Tourism, powiedział, iż zasugerował władzom miasta, aby te poprosiły o informacje zwrotne od zainteresowanych firm z branży turystycznej. Ich opinie w tej sprawie są kluczowe. Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kanadzie wejdzie w życie 1 lipca 2018 roku.  

źródło: themaven.net

Back to top button
Close
Close