Aktualności

W Kanadzie sprzedawane są kalendarze adwentowe z marihuaną

Firma Coast to Coast z Kanady sprzedaje produkty zawierające konopie indyjskie. Wśród bogatej oferty sklepu znalazły się między innymi: słodycze, oleje CBD, jointy z różnymi odmianami konopi, produkty do waporyzacji, kosmetyki oraz artykuły dla zwierząt. Ostatnio asortyment firmy został poszerzony o nietypowy kalendarz adwentowy. Kupujący mogą w nim znaleźć marihuanę.

Kalendarz adwentowy z marihuaną

Większości z nas kalendarze adwentowe kojarzą się z opakowaniem podzielonym na 24 okienka ze słodką niespodzianką. Codziennie (zaczynając od 1 grudnia, a kończąc w święta Bożego Narodzenia) otwierane jest jedno okienko. Wnęka skrywa prezent. Firma Coast to Coast postanowiła wykorzystać ideę kalendarza adwentowego i stworzyć swój niepowtarzalny produkt.

W ofercie sklepu dostępne są trzy warianty kalendarza adwentowego. Pierwszy wariant skrywa w sobie 26 gramów suszu, drugi 24 produkty spożywcze z zawartością THC, a trzeci 12 produktów spożywczych z THC oraz 14 g suszu. Koszt produktu, w zależności od wyboru jego zawartości, kształtuje się w granicach 200-230 dolarów. Kalendarz cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Na stronie sklepu pojawiły się już pierwsze opinie podekscytowanych kupujących. Do tej pory sprzedano 150 egzemplarzy, a blisko 1800 osób czeka na możliwość zakupu.

Sprzedaż kalendarzy adwentowych z marihuaną a łamanie prawa

Niestety, sprzedaż kalendarzy adwentowych przez Coast to Coast może być nielegalna. Okazało się, że firma nie posiada stosownych licencji.

Według niektórych ekspertów kalendarz w ogóle nie powinien trafić do sprzedaży ze względu na to, że nie przeszedł wymaganych testów jakościowych. Nikt nie potwierdził poziomu stężenia CBD, THC oraz innych kannabinoidów w produktach umieszczonych w okienkach kalendarza adwentowego.

Produkt nie jest objęty żadnymi regulacjami. Eksperci obawiają się, że w takim przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia w nim substancji zanieczyszczających, między innymi grzybów, pleśni czy pestycydów. Ich zdaniem sam fakt istnienia takiego kalendarza pokazuje jedynie obecne braki w kanadyjskim prawie dotyczącym regulacji kwestii związanych z marihuaną.

Nawet jeżeli kalendarze adwentowe z marihuaną są nielegalne, z pewnością przyniosą duży rozgłos firmie Coast to Coast.

źródło: sciencealert.com, faktykonopne.pl, coasttocoastmedicinals.com

foto: www.coasttocoastmedicinals.com

Back to top button
Close
Close