Aktualności

Las Vegas – to tu powstanie największy sklep z marihuaną na świecie

W Nevadzie marihuana do celów rekreacyjnych została zalegalizowana cztery miesiące temu. Od tego czasu wiele dzieje się w kwestiach związanych z marihuaną. Powstają nowe sklepy wyspecjalizowane właśnie w tej branży. Według najnowszych doniesień największy na świecie sklep z marihuaną ma zostać otwarty w Las Vegas.

Największy na świecie sklep z marihuaną do celów rekreacyjnych

Sklep powstanie z inicjatywy plemienia Paiute. Ma on być czynny przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Oprócz tradycyjnych form sprzedaży klienci będą mogli skorzystać z systemu drive-thru. System ten znany jest nam, chociażby z popularnego „drive” firmy McDonalds. Produkty będzie można zakupić, nie opuszczając własnego samochodu.

Członkowie plemienia Paiute zamieszkujący stan Nevada, pomimo przeciwności ze strony władz federalnych aktywnie uczestniczą w rozwoju przemysłu konopnego. Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych przyczyniła się do powstania nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znalazły tutaj między innymi osoby z plemienia.

Pajutowie, Pajuci – plemię Indian północnoamerykańskich
Pajutowie, Pajuci – plemię Indian północnoamerykańskich

Nowy sklep ma nosić nazwę „Cannabis Marketplace”. Ze względu na to, że jest zlokalizowany na prywatnej działce plemienia Paiute, nie podlega on tym samym przepisom stanowym, którym podlegają inne sklepy sprzedające marihuanę w Nevadzie. Niemniej jednak właściciele sklepu deklarują, iż będzie on działał na takich samych zasadach, jak inne sklepy z konopiami.

Asortyment sklepu

W sklepie plemienia Paiute sprzedawane będą takie same produkty jak w innych sklepach z marihuaną do celów rekreacyjnych. Ze względu na to, że inicjatorzy twierdzą, iż będzie to największe tego typu przedsięwzięcie na świecie, można mieć nadzieję, że również asortyment będzie równie bogaty.

Klienci „Cannabis Marketplace” podlegać będą standardowym stawkom podatku, jednak nie będzie on odprowadzany do budżetu państwa. Zyski osiągnięte ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych przeznaczone będą na dodatkowe programy finansowe, mające na celu podniesienie jakości życia tubylczej ludności. Będą to między innymi usługi zdrowotne dla członków plemienia Paiute.

Właściciele sklepu kompletują już produkty, które niebawem będzie można znaleźć na półkach „Cannabis Marketplace”. Wśród nich znajdą się takie odmiany marihuany jak Willie’s Reserve i Skywalker OG.

źródło: fox5vegas.com

Back to top button
Close
Close