Aktualności

Legalny rynek marihuany w USA wzrośnie trzykrotnie do 2021 roku

Jeżeli prognozy okażą się prawdziwe, legalny rynek konopi indyjskich może przynieść więcej przychodów niż National Football League (NFL), czyli największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego.

Szybki rozwój przemysłu konopnego

Agencja Reuters donosi, iż coraz więcej przedsiębiorców oraz inwestorów rezygnuje z przynoszących zyski branż, aby skupić swoje działanie na szybko rozwijającym się przemyśle produkującym marihuanę.  

Przykładem jest, chociażby Alan Gertner, który piastował stanowisko szefa sprzedaży Google w regionie Azji oraz Pacyfiku. Postanowił zmienić swoją dotychczasową dobrze płatną pracę w komfortowych warunkach na coś o wiele mniej konwencjonalnego. Aktualnie zajmuje się budową marki w branży marihuany. Rozwija ją z niewielkiego biura w Toronto. Alan zdołał zebrać 10 milionów dolarów kapitału przez okres zaledwie 10 miesięcy.

W jego ślady poszedł również Eric Eslao, który nie tak dawno pracował jako menadżer produkcji w globalnej firmie Apple. Mężczyzna postanowił skupić się na produkcji batoników z zawartością konopi indyjskich.

Ogromna wartość legalnego rynku konopi indyjskich

Aktualnie szacuje się, iż legalny rynek konopi indyjskich jest wart około ośmiu miliardów dolarów. Według analiz Arcview Market Refresh do 2021 roku jego wartość ma zwiększyć się nawet trzykrotnie. Jeżeli te prognozy się spełnią, legalny rynek marihuany będzie przynosił więcej dochodów niż najbardziej dochodowa organizacja sportowa w Ameryce – National Football League. NFL do 2027 roku ma osiągnąć dochody na poziomie 25 miliardów dolarów.

Napływ ogromnego kapitału z legalnego rynku konopi indyjskich pozwala na sfinansowanie nawet 150.000 wypłat dla pracowników z tego sektora. W roku 2017 branża marihuany odnotowała 20-procentowy wzrost zatrudnienia.

Pewnymi problemami, które mogą stać na drodze osobom, planującym otworzenie firmy związanej z branżą marihuany jest ryzyko prawne oraz niesprecyzowane deklaracje Donalda Trumpa.

Banki współpracujące z firmami związanymi z konopiami indyjskimi działają w państwach, w których branża ta jest zalegalizowana, ograniczające się wyłącznie do przyjmowania depozytów gotówki. Niemniej jednak według ankiety przeprowadzonej przez agencję Reutera Amerykanie coraz częściej popierają legalizację marihuany.   

Rynek konopi indyjskich jest nadal zdominowany przez osoby zamożne, chociaż istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wraz z rozwojem tej branży sytuacja ulegnie zmianie. Ogromne perspektywy przyciągają kolejnych inwestorów.  

Z obserwacji współczesnego rynku można jednak wysnuć wniosek, iż branża, którą jest przemysł konopny, tworzy nowe miejsca pracy oraz przynosi duże dochody z tytułu podatków. Amerykanie są coraz bardziej świadomi zalet, które niesie za sobą ta branża.

źródło: inquisitr.com

Back to top button
Close
Close