Aktualności

Marlboro inwestuje w rynek marihuany

Czyżby kolejny gigant postanowił zainwestować w rynek marihuany?

Kanadyjski producent marihuany Cronos Group ogłosił, że otrzyma aż 2,4 miliarda dolarów dofinansowania od popularnego producenta papierosów Marlboro – spółki Altria Group. Czyżby kolejny gigant postanowił zainwestować w rynek marihuany?

Światowi giganci wkraczają na rynek konopny

Rozmowy pomiędzy Cronos Group a Altria Group trwały już od jakiegoś czasu. Jak się okazało, popularny producent papierosów Marlboro to nie jedyna firma, która zainteresowała się wejściem na rynek konopny. Coraz więcej przedsiębiorstw rozpoczęło lub rozważa rozpoczęcie działalności w sferze marihuany. Pisaliśmy już m.in. o spółkach: Coca-cola, Pepsi, Walmart czy Wrigley.

Altria: zamieni tytoń na marihuanę?

Altria Group jest jedną z największych firm tytoniowych działających na świecie. Pojawiły się spekulacje, iż to spadek sprzedaży tytoniu popchnął firmę do takiej decyzji. W 2003 roku Altria zajmowała 11 miejsce na liście największych korporacji na świecie według Fortune 500. Do 2010 roku spadła na pozycję 137. Obecnie zajmuje 154. miejsce.

Zainteresowanie rekreacyjnym wykorzystaniem konopi zwiększa się wraz ze spadkiem sprzedaży tytoniu. Marihuana, zwłaszcza w kontekście medycznym, z roku na rok zyskuje na popularności i staje się powszechnie akceptowana przez społeczeństwo.

Inwestycja producenta papierosów Marlboro

Inwestycja Altria Group pozwoliła spółce nabyć 45% udziałów w Cronos Group. Zawarte porozumienie przewiduje kolejną inwestycję producenta papierosów Marlboro. Za dodatkowe 1,4 miliarda dolarów Altria może nabyć kolejne 10% udziałów (łącznie spółka dysponowałaby 55% udziałów).

Prezes Cronos Group Mike Gorenstein przyznaje, że Altria jest idealnym partnerem. Dysponuje odpowiednimi zasobami oraz wiedzą, która może okazać się niezbędna w szybkim rozwoju firmy. Pieniądze z inwestycji zostaną przeznaczone m.in. na badania, rozwój oraz wprowadzenie innowacji.

Zgodnie z doniesieniami prasowymi środki finansowe pozyskane od producenta papierosów Marlboro mają wspierać Cronos Group we wprowadzaniu innowacji kannabinoidowych, tworzeniu nowych, zróżnicowanych produktów oraz marek w różnych kategoriach leczniczych i rekreacyjnych. Cronos Group ma perspektywy, by stać się producentem o globalnym zasięgu. Pomóc w tym spółce ma wieloletnie doświadczenie Altrii w zakresie opracowywania produktów, regulacji prawnych oraz sposobów zarządzania marką.

Źródło
leafly 1leafly 2
Back to top button