Aktualności

„Marihuanobusy” – sposób na niezapomnianą wycieczkę

Niektóre z prywatnych firm autobusowych chcą dostarczyć swoim pasażerom zupełnie nowych wrażeń z pobytu w Las Vegas. Mowa o oferowaniu przestrzeni autokarów do legalnego, prywatnego konsumowania marihuany.

W stanie Nevada zabronione jest spożywanie narkotyków podczas poruszania się pojazdem – grozi za to grzywna w wysokości do 600 dolarów. Niezgodne z obowiązującym prawem jest także wynajęcie prywatnego auta w celu spożywania marihuany. Jak się jednak okazuje, przepisy te nie przeszkadzają jednak niektórym przewoźnikom turystycznym.

Współwłaściciel Green Rush Puff Bus, Nicholas Hogan, wierzy w to, że idea stworzenia turystycznych „marihuanobusów” przyciągnie wiele osób żądnych nowych przygód, chcących spróbować czegoś zupełnie nowego. Przewoźnik wystąpił już o stosowne zezwolenie państwowe, które umożliwiłoby mu organizowanie tego rodzaju kursów. Jak podkreśla Hogan – autobus jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na bezpieczne spożywanie marihuany.

Cannabus – „Marihuanobus”

Jakiś czas temu inna firma – znana pod nazwą Cannabus – oferowała takie „marihuanowe” wycieczki przez rok. Jednak po tym czasie przedsiębiorstwo zawiesiło swoją działalność. Jak wyjaśnia przedstawiciel Cannabus – firma czeka, aż prawo w Las Vegas unormuje tego typu kwestie i wycieczki będą mogły być organizowane regularnie.

 

Wzrost zainteresowania wśród podróżnych

Wzrost zainteresowania świadczeniem usług umożliwiających konsumowanie konopi indyjskich zmusił urzędników z Clarks Country do wydania ostrzeżenia, iż niezgodne z prawem jest wynajmowanie autobusów turystycznych, limuzyn lub innych pojazdów w celu spożywania marihuany. Ponadto prawo zakazuje konsumowania konopi w publicznych, ogólnodostępnych miejscach.

Początki „marihuanobusów”

Idea „turystycznych tras z marihuaną” została po raz pierwszy wprowadzona 3 lata temu, kiedy to w Colorado takie eskapady były dozwolone. Pojazdy były wyposażone w wiele udogodnień dla podróżnych, w tym duże, luksusowe, wygodne fotele.

Busy zatrzymywały się przy aptekach oferujących sprzedaż marihuany, restauracjach, hotelach i popularnych barach. Kierowca busa oddzielony był od pasażerów specjalnymi drzwiami. Dodatkowym atutem były dwa osobne systemy klimatyzacji, dzięki czemu kierowca nie był narażony na bezpośredni kontakt z dymem wytwarzanym przez pasażerów.

Perspektywy „marihuanobusów”

Jeden z prawników, który opowiada się za zniesieniem zakazu spożywania marihuany w poruszających się pojazdach, przyznał, iż zmiana prawa może (lecz nie musi) nastąpić najwcześniej dopiero w 2019 roku.

Sprawdzana jest także inna droga, która może okazać się doskonałym rozwiązaniem tej kwestii. Specjaliści weryfikują czy lokalne gminy mają prawo indywidualnie zezwalać na tzw. pokładowe wycieczki konsumpcyjne oferowane przez danych przewoźników.

Wycieczka trasą „Medycyny Ziołowej”

Przewoźnik oferujący wycieczki trasą „Medycyny Ziołowej” w lipcu 2017 rozpoczął tzw. wyjazdy „edukacyjne”. Na pokładzie autobusu może podróżować 15 osób. Pracownicy firmy oferują przejazdyswoim pasażerom Canna Express w weekendy. Osoby podróżujące mogą przez dwa dni korzystać z zalet tego „ziołowego” ambulatorium.

Na podstawie: reviewjournal

Back to top button
Close
Close