Aktualności

Miasteczko w Kalifornii przekształcone w marihuanowy kurort turystyczny

W 1905 roku do Nipton na skraju pustyni Mojave (w Kalifornii) zostały przywiezione obozowe wagony. Teren został zamieszkany przez hodowców bydła. Wtedy również miała również miejsce kalifornijska gorączka złota, która ściągnęła do tego pustynnego miasta górników. W 2017 roku zaś w Nipton pojawiła się tzw. „gorączka marihuany” (green rush – ang.).

American Green (ERBB) – firma specjalizująca się w produkcji marihuany i doradztwie z tego zakresu, zakupiła niewielkie miasteczko Nipton za około 5 milionów dolarów. Miejsce to według planów ma zostać przekształcone na specyficzny kurort turystyczny.

Firma pragnie, aby Nipton stało się ganja-rajem. Odwiedzający miasteczko mogliby zobaczyć z bliska, jak wygląda farma marihuany, kupować środki wyprodukowane na jej bazie, zaczerpnąć naturalnych źródlanych kąpieli i cieszyć się otoczeniem przyjaznym dla użytkowników konopi indyjskich.

Jeden z konsultantów pracujących dla American Green, Stephen Sharin, wyjawił, jaki jest główny cel projektu Nipton. Ma to być miasteczko, które pozwoli zrozumieć ludziom, iż używanie marihuany nie powinno być interpretowane wyłącznie przez pryzmat prawa federalnego jako substancji nielegalnej.
Idea ta nie ma nic wspólnego ze stworzeniem Woodstock 2017. Firma pragnie wykreować środowisko, w którym ludzie będą przychodzili po pracy i czuli się częścią społeczności.

Idea funkcjonowania miasteczka Nipton

Broker miasta na początku tego roku zaznaczył, iż kupujący musiałby zapłacić za całość gotówką. Po czterech miesiącach negocjacji firma American Green zabezpieczyła ponad 120 hektarów ziemi, wszystkie nieruchomości oraz pracownię słoneczną. Ta ostatnia pozwoli na działanie miasta w 100% poza siecią – a co z tego wynika – być w pełni samowystarczalnym.

Ponadto umowa zakłada, że American Green zobowiązana jest do utrzymania już istniejących małych lokalnych firm, w tym m.in. sklepu lokalnego i pięciogwiazdkowego hotelu. Dodatkowo przedsiębiorstwo American Green może oferować mieszkańcom miasteczka nowe miejsca pracy.

Działalność firmy American Green


American Green została założona w 2009 roku i do tej pory była praktycznie nieznana. Zgodnie z ich stroną internetową zajmują się ona handlem publicznym. Ich specjalizacją jest sprzedaż automatów oferujących marihuanę oraz tworzenie rozwiązań dotyczących dystrybucji i sprzedaży marihuany.

Ponadto firma produkuje i sprzedaje olej z konopi oraz różnorodne produkty pochodzące z marihuany, które nie wytwarzają psychoaktywnych skutków. Firma dodaje olej do balsamów, cukierków miętowych i kapsułek. Jednym z pierwszych produktów wykonanych w Nipton ma być woda z konopi – olej z konopi zostanie dodany do wody znajdującej się w lokalnym zbiorniku wodonośnym.

Kwestią sporną jest jednak wartość medyczna oleju pozyskanego z konopi. Niektórzy doradcy wskazują na konieczność przetwarzania znacznej ilości konopi w celu pozyskania niewielkiej ilości CBD – związku, który jest odpowiedzialny za większość efektów terapeutycznych tego naturalnego leku.

W Nipton budowana jest już podstawowa infrastruktura. Jednak stworzenie pierwszego miejsca uprawy marihuany może zająć wiele lat. Miasto nie jest jeszcze zarejestrowane, a jest to wymagane m.in. zanim zacznie ubiegać się o licencję plantatora.

Od autora
: O firmie American Green (ERBB) pisałem również w artykule „Marihuana na giełdzie, 8 tysięcy procent zysku” , w kontekście obrotu akcjami tej i innych firm związanymi z „gorączką marihuańską”. Polecam przeczytać ten artykuł zanim ktoś skusi się w inwestowanie w firmy związane z tym przemysłem.

Poniżej znajduje się aktualizowany wykres prezentujący cenę za jedną akcję firmy ERBB

Na podstawie: businessinsider

Podobne artykuły

Close
Close