AktualnościBadania

Najlepsze waporyzatory do zastosowań medycznych

W

raz z legalizacją medycznej marihuany w Polsce tysiące chorych zyskuje szansę na skuteczną ulgę w swoich dolegliwościach bez ryzyka problemów z prawem – użytkownicy medycznej marihuany nie będą już dłużej traktowani jak przestępcy. Najlepszym i najzdrowszym sposobem przyswajania medycznej marihuany jest jej waporyzacja. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie waporyzatory najlepiej nadają się do zastosowań medycznych.

Lista chorób, w których medyczna marihuana może przynieść pacjentom ulgę w dolegliwościach jest długa i znajdują się na niej między innymi: stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, padaczka lekoodporna, przewlekły ból czy jaskra. Marihuana znacznie pomaga też w zredukowaniu nudności i wymiotów towarzyszących chemioterapii. Choć waporyzacja jest powszechnie uznawana za najlepszą drogę przyjmowania medycznej marihuany, to jednak nie każdy model waporyzatora dobrze nada się do tego typu zastosowań. Czym więc wyróżnia się idealny waporyzator do celów medycznych?

Po pierwsze, tego typu waporyzator musi być zbudowany z w pełni bezpiecznych dla zdrowia materiałów, odpornych na działanie wysokich temperatur. „Urządzenia niskiej jakości, jak np. Snoop Dogg G Pen czy Titan 2 Hebe, zbudowane są z najtańszych możliwych materiałów, które w trakcie użytkowania mogą się topić i wydzielać toksyczne opary. Z tego względu jakość wykonania waporyzatora jest zawsze bardzo ważna. W przypadku użytkowników medycznych jest zaś ona podwójnie ważna.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski z VapeFully, ekspert z zakresu waporyzacji. Po drugie, waporyzator do zastosowań medycznych powinien mieć dokładną regulację temperatury – kannabinoidy parują w różnych temperaturach, dzięki czemu precyzyjna regulacja temperatury umożliwia odparowanie wybranych substancji, co umożliwia dostosowanie parametrów pary do potrzeb pacjenta. Po trzecie wreszcie, waporyzator taki powinien być wytrzymały i niezawodny, ponieważ będzie intensywnie eksploatowany. Spośród modeli dostępnych na polskim rynku wszystkie te kryteria jednocześnie spełnia kilka urządzeń, spośród których najlepiej sprawdzą się Volcano Vaporizer, Aromed Vaporizer oraz Mighty Vaporizer.

Volcano Vaporizer jest modelem stacjonarnym – wymaga stałego podłączenia do gniazdka elektrycznego. Jego producentem jest renomowana niemiecka firma Storz & Bickel. Do celów medycznych najlepiej sprawdzi się wersja Volcano Digit, oferująca pełną regulację temperatury z dokładnością do 1 stopnia. Jak działa to urządzenie? Przez umieszczony w komorze grzewczej susz przepuszczony zostaje strumień gorącego powietrza, co powoduje odparowanie zawartych w suszu kannabinoidów i powstanie składającej się z nich pary. Para ta zostaje wtłoczona do specjalnego balonu, który jest odczepiany i z którego użytkownik może ją wygodnie wdychać. Jest to więc niezwykle wygodne dla pacjentów medycznych – balon może zostać odczepiony i dostarczony do łóżka chorego. Dużą zaletą inhalacji przy pomocy balonu jest łatwość dawkowania kannabinoidów – napełniony balon dostarczy za każdym razem takiej samej ilości pary. Moc pary może być z kolei dostosowana poprzez regulację temperatury – odbywa się ona za pomocą dużych i czytelnych przycisków, dzięki czemu z obsługą urządzenia bez problemu poradzą sobie nawet osoby starsze czy niedowidzące. Volcano Vaporizer jest w USA waporyzatorem najczęściej rekomendowanym przez lekarzy.

Aromed Vaporizer

Aromed Vaporizer to waporyzator stacjonarny przeznaczony stricte do zastosowań medycznych. Wszystkie materiały użyte do produkcji tego modelu są bezpieczne dla zdrowia, atestowane i całkowicie odporne na działanie temperatur towarzyszących waporyzacji. Co odróżnia Aromed Vaporizer od innych dostępnych na rynku modeli? Na uwagę zasługuje szczególnie nietypowy sposób ogrzewania suszu – Aromed wykorzystuje w tym celu dużej mocy żarówkę halogenową, która ogrzewa powietrze. Rozgrzane powietrze ogrzewa zaś znajdujący się w komorze susz. Jest to więc konwekcyjne ogrzewanie, gdzie źródłem ciepła jest światło – zapewnia to wyjątkową czystość produkowanej pary oraz dużą wydajność inhalacji. W efekcie Aromed produkuje parę o naprawdę doskonałej jakości, co jest szczególnie istotne w odniesieniu do pacjentów medycznych. Dodatkowo, para jest filtrowana przez będący częścią zestawu filtr wodny – takie rozwiązanie pozwala schłodzić oraz nawilżyć parę, co czyni inhalacje bez porównania bardziej komfortowymi i zapobiega przesuszaniu dróg oddechowych pacjenta. O jakości Aromed Vaporizer i jego wartości w kontekście zastosowań medycznych najlepiej świadczy fakt, że niektóre firmy ubezpieczeniowe w Europie refundują zakup tego urządzenia w ramach oferowanych polis zdrowotnych.

Mighty vaporizer

Mighty Vaporizer to z kolei jedyny vaporizer przenośny, który jest rekomendowany do zastosowań medycznych. Jest to urządzenie produkcji firmy Storz & Bickel – tego samego producenta, co opisany powyżej Volcano Vaporizer. Możemy więc być pewni zarówno najwyższej jakości wykonania, jak i tego, że użyte do produkcji materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Para produkowana przez Mighty Vaporizer jest zbliżonej jakości do tej, którą możemy uzyskać z Volcano, czyli spełnia najwyższe możliwe standardy. Mighty cechuje się dużą wydajnością inhalacji i również posiada pełną regulację temperatury, z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Mighty jest urządzeniem przenośnym, można więc go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – to niezwykle istotne w przypadku pacjentów medycznej marihuany, którzy jednocześnie prowadzą aktywny tryb życia i przebywają sporo poza domem. Wbudowana bateria jest bardzo wytrzymała i pozwala na wiele inhalacji na jednym ładowaniu. Jeśli więc poszukujemy waporyzatora do medycznej marihuany, który nie będzie ograniczony długością kabla zasilającego – Mighty Vaporizer będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.

Wszystkie wymienione powyżej modele oferuje sklep z vaporizerami VapeFully, który specjalizuje się w sprzedaży waporyzatorów klasy premium oraz modeli przeznaczonych do zastosowań medycznych.

Back to top button