Aktualności

Pierwsze lotnisko, na którym można palić konopie

Dla niektórych pasażerów w Kolumbii Brytyjskiej podróżowanie samolotem stało się nieco bardziej przyjemne. Jaki ma to związek z konopiami indyjskimi?

Fenomen Międzynarodowego Portu Lotniczego w Vancouver

Główny port lotniczy miasta Vancouver wprowadził pewne zmiany organizacyjne. Podróżujący powyżej 19. roku życia mogą palić oraz waporyzować konopie w wyznaczonych do tego miejscach na świeżym powietrzu. Pomieszczenia wewnątrz portu lotniczego mają zaś pozostać całkowicie wolnymi od dymu oraz pary z waporyzacji.

Informacja o zmianach została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowego Portu Lotniczego w Vancouver zaledwie kilka dni przed tym, zanim konopie indyjskie stały się w Kanadzie w pełni legalne. To drugi co do wielkości port lotniczy w kraju i jedyne lotnisko w Kanadzie, które umożliwia korzystanie z konopi indyjskich na jego obszarze. Pozostałe kanadyjskie porty lotnicze traktują spożywanie konopi w miejscach publicznych tak samo, jak spożywanie alkoholu.

Przewożenie konopi indyjskich samolotem

W październiku kanadyjskie Ministerstwo Transportu ogłosiło, iż pasażerowie lotów krajowych w Kanadzie będą mogli przewozić ze sobą maksymalnie do 30 gramów konopi indyjskich. Warto jednak dodać, iż osoby, które będą udawały się w podróż do innych krajów, nawet tych, w których marihuana została zalegalizowana, nie będą mogły ze sobą przewozić takiego dodatku do bagażu.

Vancouver to na razie odosobniony przypadek

Vancouver jest jedynym lotniskiem w Kanadzie, którego władze zezwoliły na używanie konopi indyjskich na jego obszarze. Biorąc pod uwagę, że niektóre artykuły spożywcze do celów rekreacyjnych są nadal nielegalne na terenie stanu, możliwość waporyzacji oraz palenia konopi na obszarze lotniska spotkała się z dużą aprobatą podróżujących. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla osób, chcących wykorzystać czas pomiędzy lotami na zwyczajową konsumpcję konopi indyjskich.

Międzynarodowe Lotnisko w Vancouver rocznie odwiedza około 22 milionów pasażerów. Ponieważ lotnisko znajduje się w jednej z najbardziej pro-konopnej prowincji w Kanadzie, podróżujący, którzy będą znajdowali się na lotnisku, bez problemu kupią konopie indyjskie w którejkolwiek z prywatnych lub publicznych aptek w mieście.  

Źródło
herb
Back to top button