Aktualności

Piwo z konopi indyjskich, pierwsze piwo warzone w ten sposób

Piwa konopne najczęściej zawierają olej konopny. Jakie ma być nowe piwo lokalnej marki z Toronto?

Założyciel jednej z lokalnych firm z Toronto uważa, że stworzył pierwsze na świecie piwo warzone faktycznie z konopi indyjskich. W tym przypadku konopie miały całkowicie zastąpić jęczmień.

Jak donosi „The Guardian”, firma Ontarian korzysta z innowacyjnego rozwiązania, wykorzystując produkty uboczne konopi indyjskich do wytwarzania niskokalorycznego, bezglutenowego piwa konopnego. Odznacza się ono nieco mniej słodkim i bardziej słonym smakiem w porównaniu do zwykłego piwa. Zawiera również 6,5 mg THC w każdej porcji. Co więcej, napój jest całkowicie pozbawiony alkoholu.

Według firmy to, co wyróżnia ten produkt od innych to wykorzystanie korzeni i łodyg rośliny, które powszechnie uznawane są za bezużyteczne składniki rośliny. Inne firmy najczęściej mieszają tradycyjne piwo warzone z jęczmienia wraz z olejem z konopi.

Chociaż w Kanadzie zalegalizowano już marihuanę do użytku rekreacyjnego i medycznego, może minąć nawet rok, zanim żywność oraz napoje do picia z dodatkiem marihuany będą dostępne na rynku. Nie spowalnia to jednak działań przedsiębiorców, takich jak Dooma Wendschuh, założyciela i dyrektora generalnego jednej z lokalnych marek, które mają wytwarzać produkty z konopi indyjskich.

Zaufanie Wendschuha do kanadyjskiego krajobrazu marihuany wpłynęło na przeniesienie działalności z Miami do Toronto. Taki zabieg miał na celu stworzenie i promocję lokalnej marki jeszcze przed oficjalną legalizacją. Mężczyzna uważa, iż jego działalność ma prawo bytu tylko w Kanadzie ze względu na dynamiczny rozwój poglądów oraz wzrost zainteresowania tematem marihuany leczniczej i rekreacyjnej.

piwo z konopi 1

Siłą napędową Wendschuha jest nie tylko marihuana, ale przede wszystkim stworzenie alternatywy dla alkoholu. Firma dąży do zbudowania obiektu o wartości 50 mln dolarów, który ma być pierwszym na świecie zakładem produkującym niektóre wyroby z konopi indyjskich, zakładając, iż piwo z konopi oraz inne napoje będą całkowicie legalne. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, marka lokalna będzie oferować więcej produktów konopnych, takich jak lager czy porter.

Kolejne firmy inwestują w branżę konopi

Lokalna marka będzie pierwszą, która produkuje piwo z konopi indyjskich, ale inne renomowane firmy również rozwijają się w tym kierunku. Lagunitas niedawno wprowadził linię piw konopnych dostępnych w Kalifornii. Constellation Brands of Corona zainwestowało zaś w kanadyjską branżę konopi indyjskich, jednak rozważa stworzenie linii własnych produktów z konopi indyjskich.

Przewiduje się, iż kanadyjski przemysł marihuany wygeneruje rocznie około 12 - 22 mld dolarów przychodu.

Źródło
theguardianherb
Back to top button