Aktualności

Powstała pierwsza restauracja serwująca przekąski z dodatkiem konopi

Restauracja w Arizonie, która serwuje przekąski z dodatkiem konopi, została oficjalnie otwarta dla pacjentów leczonych medyczną marihuaną.

Sieć aptek prowadząca swą działalność na terenie Arizony oficjalnie otworzyła pierwszą w Stanach Zjednoczonych restaurację, która specjalizuje się w serwowaniu przekąsek z dodatkiem konopi.

W aptece Mint w mieście Tempe od 5 października tego roku przygotowywana jest żywność dla pacjentów wykorzystujących konopie indyjskie w leczeniu różnorodnych chorób.

Apteka Mint rozszerzyła swoją działalność nie tylko o serwowanie przekąsek na miejscu, ale także oferuje możliwość przygotowania potraw na wynos dla pacjentów z leczniczą kartą marihuany. Menu restauracji to nie tylko ciasteczka i pieczone smakołyki, ale także dania, które pacjenci leczeni medyczną marihuaną mogą spożywać na śniadanie, lunch oraz kolację.

W menu Mint można znaleźć między innymi pizzę, tacos oraz sałatki. Wiele pozycji na liście to dania wegetariańskie oraz przeznaczone do spożywania przez pacjentów z cukrzycą. Dostępne są także napoje, takie jak kawa i soki oraz desery, jak na przykład lody. W menu Mint mają pojawić się dania sezonowe przygotowane specjalnie na Święto Dziękczynienia oraz Boże Narodzenie.

Pomimo tego, że dania serwowane w restauracji Mint mają zawierać konopie i z zasady wspierać leczenie pacjentów z różnymi przypadłościami, w menu znajdują się także słodkie przekąski. Osoby odwiedzające to miejsce będą miały możliwość skosztowania pysznych pączków, bułeczek oraz placuszków z jabłkami. Warto wspomnieć, iż każde danie zawiera co najmniej 10 mg dobroczynnych składników zawartych w konopiach indyjskich.

Arizona: rosnąca popularność żywności z dodatkiem konopi

Ponadto nowa restauracja oferuje mieszkańcom Arizony, którzy posiadają leczniczą kartę marihuany, darmowe lekcje gotowania.

W Arizonie aktualnie mieszka ponad 170.000 osób, które posiadają leczniczą kartę marihuany. W zeszłym roku apteki w tym stanie sprzedały ok. 419 funtów (ok. 190 kg) żywności z dodatkiem konopi. Wartość ta stale rośnie w Arizonie, w której zalegalizowano marihuanę do celów medycznych w 2010 roku.

Źródło
herb.cobusinesswire
Back to top button