Aktualności

Producent piwa Corona kupuje udziały w firmie będącej producentem marihuany

Constellation Brands to firma produkująca piwa oraz napoje. Jest właścicielem jednej z popularniejszych marek piwa - znanej pod nazwą Corona. Constellation Brands zamierza kupić niespełna 10% akcji Conopy Growth Corporation, czyli spółki produkującej marihuanę.

Co będzie owocem współpracy dwóch firm?

Obie firmy zamierzają produkować napoje zawierające wyciąg z konopi indyjskich.

Skąd taki pomysł?

Firma Constellation Brands wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, postanowiła poszerzyć swoją ofertę o napoje na bazie wyciągu z konopi. Sytuacji tej sprzyja m.in. to, iż legalizacja marihuany w Stanach Zjednoczonych zmierza w dobrą stronę. Coraz więcej stanów decyduje się na jej zalegalizowanie oraz wprowadzenie kontrolowanych plantacji konopi indyjskich.

Produkcja napojów ruszy prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy marihuana do celów rekreacyjnych będzie legalna na poziomie federalnym - w całym kraju. Aktualnie została ona zalegalizowana w m.in. Colorado, Maine, Massachusetts, Newadzie, Waszyngtonie, Oregonie oraz na Alasce. Od 1 stycznia 2018 roku do tego grona dołączyć ma również Kalifornia.

W wielu stanach uprawa i sprzedaż konopi do celów rekreacyjnych nie jest uznawana za przestępstwo. W trzynastu stanach pacjenci mogą stosować psychoaktywne preparaty z medycznej marihuany, w kolejnych trzynastu - możliwe jest stosowanie środków pozbawionych substancji uznawanych za psychoaktywne. Tylko w trzech stanach utrzymywany jest całkowity zakaz uprawy, posiadania oraz sprzedaży konopi indyjskich.

Constellation Brands kupi dokładnie 9,9% udziałów w firmie Conopy Growth Corporation. Wartość przeprowadzonej transakcji szacuje się na ponad 191 milionów dolarów. Constellation Brands liczy na całkowitą, ogólnonarodową legalizację marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Legalizacja marihuany – coraz więcej osób na „tak”

W USA proces legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych postępuje stosunkowo szybko. Bezpośrednio przyczynia się to do ożywienia lokalnych społeczności i gospodarek oraz obniżenia poziomu przestępczości. Wielu obywateli, również wśród republikańskich wyborców, opowiada się za legalizacją marihuany.

Przykładem otwarcia ludzi na poparcie legalizacji marihuany jest, chociażby przypadek stanu Atlanta. Jeszcze nie tak dawno nikt nie przypuszczałby, że marihuana zostanie w niej zdekryminalizowana.

Również w Europie widoczna jest zmiana nastawienia obywateli oraz rządów poszczególnych państw do kwestii medycznej marihuany. Przypomnijmy, w Polsce od 1 listopada pacjenci na podstawie ważnej recepty mogą zakupić preparaty na bazie konopi indyjskich.

źródła: rp.pl, cbrands.com

Back to top button
Close
Close