Aktualności

Przemysł farmaceutyczny wstrząśnięty: ponad 80% użytkowników marihuany rezygnuje z lekarstw

 

Przemysł farmaceutyczny musi być coraz bardziej zaniepokojony wynikami niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badań Uzależnień w USA

Lobby farmaceutyczne posiada potężne wpływy w Waszyngtonie i od dawna lobbuje przeciwko legalizacji marihuany w celu obrony własnych zysków.

Jednak fala dekryminalizacji marihuany medycznej i rekreacyjnej zalewa cały kraj.  Po legalizacji w ponad 20-tu stanach coraz więcej ludzi odkrywa, jak ta roślina może stanowić bezpieczną alternatywę dla niebezpiecznych dla zdrowia skutków ubocznych lekarstw, stosowanych w medycynie konwencjonalnej.

pigulka
weź pigułkę

Ankieta przeprowadzona na 473 dorosłych osobach, używających terapeutycznie marihuanę wykazała, że aż 87% badanych porzuciło leki na receptę lub inne leki, na rzecz marihuany medycznej.

Ponadto 52% badanych stwierdziło, że zamieniło picie alkoholu na marihuanę; a 32% porzuciło inne nielegalne substancje.

Wyniki te wskazują bardzo obiecujący trend dla osób, które zmagają się z uzależnieniem od śmiercionośnych substancji takich jak alkohol, narkotyki, dopalacze.

Do dnia dzisiejszego w całej historii medycyny nikt nie zmarł od przedawkowania marihuany!

Mimo, że wojna z narkotykami położyła kres badań medycznych na dziesięciolecia względem marihuany, to w ostatnich latach zaobserwować można gwałtowny wzrost badań nad tą rośliną i teza o “braku korzyści medycznych” staje się farsą.

źródlo: OnlinelibraryNaturalBlaze

Back to top button