Aktualnościvideo

W stanie Waszyngton kwota sprzedaży marihuany rekreacyjnej przekroczyła $1 miliard

Od momentu, kiedy zalegalizowano marihuanę do użytku rekreacyjnego w stanie Waszyngton, USA (nie mylić ze stolicą Waszyngton DC które leży na przeciwległym brzegu Ameryki) , czyli od 2014 roku, sprzedano łącznie rekreacyjnej marihuany za kwotę miliarda dolarów, czyli około czterech miliardów złotych!

Stan Waszyngton zamieszkuje ponad 7 milionów obywateli, czyli średnio każdy obywatel stanu wydał około 140 dolarów (około 560 złotych) na zakup rekreacyjnej marihuany.

Miliard dolarów obrotu został wygenerowany tylko ze sprzedaży marihuany do użytku rekreacyjnego, więc pokaźną kwotę mogła wygenerować również marihuana do użytku medycznego. Ponieważ sprzedaż marihuany obłożona jest 25 procentowym podatkiem akcyzowym, więc stan Waszyngton wzbogacił się o 250 milionów dolarów (miliard złotych).

 

Inne stany rozważają podobne kroki w następstwie decyzji Waszyngtonu, aby zalegalizować marihuanę. W Kolorado, gdzie wyborcy zgodzili się zalegalizować marihuanę do użytku rekreacyjnego w listopadzie 2012 roku, Denver Post (portal informacyjny o Kolorado) poinformował w tym tygodniu, że krajowy przemysł marihuany jest obecnie wart około 7.2 miliarda dolarów (około 29 miliardów złotych)!

W obecnym czasie, tylko kilka stanów w USA wprowadziło przepisy sankcjonujące kupna i sprzedaży marihuany do celu rekreacyjnego. Oprócz Waszyngtonu i Kolorado, Oregon, mieszkańcy Alaski i DC (Dystrykt Kolumbii) głosowali na korzyść marihuany rekreacyjnej.

W listopadzie, propozycje legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych mogą pojawić się na głosowaniach w Nevadzie, Maine, Kalifornii, Arizonie i Massachusetts.
Pozytywnych wyników tych wyborów, oczekuje branża związana z marihuaną która przewiduje eksplozję inwestycji związanych z marihuaną.


źródła: washingtontimes

Back to top button
Close
Close