Aktualności

Szwajcarski LIDL oferuje niezwykłe wyroby z marihuany

 

Na bazie zmian w szwajcarskim ustawodawstwie ustalonych w 2011 roku, dorośli obywatele tego kraju mogą legalnie kupować i używać marihuanę. Jedynym obostrzeniem jest zawartość THC, która nie może przekraczać 1%.  

Okazuje jednak, że musiało minąć trochę czasu, aby Szwajcarzy odkryli potencjał tej rośliny, nie tylko w wymiarze zdrowotnym, ale i finansowym.  Jak mówi rzecznik szwajcarskiej agencji celnej, która opodatkowała sprzedaż konopi o niskim stężeniu tetrahydrokannabinolu, prawdziwy boom rozpoczął się dopiero na przełomie 2016 i 2017 r. W krótkim odstępie czasu, liczba zarejestrowanych, detalicznych sprzedawców marihuany wzrosła z zaledwie kilku do prawie 150. Szef KannaSwiss potwierdza, że małe hurtownie, zaopatrujące lokalne sklepy, zanotowały ogromny popyt na konopne przetwory, co przełożyło się na rosnący wzrost obrotów i konieczność zatrudnienia większej ilości osób do pracy.   

Jak donosi angielski portal DailyMail, teraz dostępność dedykowanych produktów może się zwiększyć, przynajmniej w niemieckojęzycznej części Szwajcarii, ponieważ sieć marketów LIDL w połowie kwietnia rozszerzyła swój asortyment. We współpracy z firmą „The Botanicals” wprowadziła na rynek dwa produkty wytwarzane z kwiatów konopi. Jak wyjaśniają rzecznicy sieci, mogą one stanowić substytut tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Konopie pochodzą wyłącznie ze szwajcarskich upraw, a hodowane są w częściowo zautomatyzowanych szklarniach oraz w zamkniętych pomieszczeniach.

Firma „The Botanicals” podkreśla, że zachowuje wszelkie standardy zrównoważonego rolnictwa, tak aby dostarczane przez nich produkty miały najwyższą jakość. Ponadto deklaruje, że do uprawy konopi nie są stosowane toksyczne środki ochrony roślin, a nasiona konopi pochodzą z wyselekcjonowanych odmian bogatych w kannabidiol (CBD), a praktycznie pozbawionych odurzającego THC.

Pudełko zawierające 1,5 grama konopi uprawianych w pomieszczeniach zamkniętych kosztuje ok. 17,99 franków szwajcarskich (ok. 64 złotych), natomiast za trzy gramy konopi pochodzących z upraw szklarniowych trzeba zapłacić już 19,99 CHF (ok. 71 złotych).

W rzeczywistości koszt jednego papierosa legalnej marihuany jest ponad dwukrotnie wyższy niż wynosi cena tradycyjnego papierosa, ale jak tłumaczą przedstawiciele marketów Lidl, takie produkty zostały specjalnie zaprojektowane po to, aby zapewniać relaks po ciężkim dniu pracy, a także przynosić korzyści zdrowotne np. w postaci działania przeciwzapalnego.

Via
Foto
Źródło
DailyMail.co.ukbusinessinsider.com.pl
Back to top button
Close
Close