AktualnościBadania

Uniwersytet Thomasa Jeffersona oferuje lekarzom kurs edukacyjny o konopiach indyjskich

Ponieważ większość lekarzy niewiele wie o medycznej marihuanie, władze Uniwersytetu Thomasa Jeffersona postanowiły zorganizować pierwszy amerykański kurs edukacyjny dotyczący konopi indyjskich.

Pierwszy uniwersytecki kurs edukacyjny dotyczący konopi indyjskich

Jesienią tego roku na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona w Filadelfii ruszy pierwszy edukacyjny kurs dotyczący konopi indyjskich.

Ze względu na długo obowiązujący zakaz używania konopi indyjskich, większość amerykańskich lekarzy nie ma odpowiedniego wykształcenia w tym zakresie. Tacy specjaliści nie są w stanie wdrożyć u pacjentów odpowiedniego, skutecznego leczenia z zastosowaniem medycznej marihuany.

Z powodu zakazu używania konopi indyjskich wśród lekarzy nadal pojawiają się głosy krytyki dotyczące sposobów leczenia z wykorzystaniem tej rośliny.

Dwaj studenci Harvard Medical School przyznali w Stat News, iż większość lekarzy nie ma żadnego wykształcenia w zakresie używania konopi indyjskich. Ważna jest właściwa edukacja, ponieważ medyczna marihuana staje się coraz popularniejszym środkiem wykorzystywanym do leczenia różnorodnych schorzeń.

W badaniu przeprowadzonym w 2017 roku stwierdzono, że mniej niż na 10% amerykańskich szkół i uniwersytetów medycznych odbywają się zajęcia dotyczące marihuany. Aktualnie 30 stanów w USA pozwala na stosowanie konopi indyjskich w leczeniu. Uniwersytet Thomasa Jeffersona może więc wypełnić lukę w edukacji, udostępniając specjalne kursy dotyczące konopi indyjskich, których zadaniem będzie edukowanie pracowników służby zdrowia.

Kurs będzie przeznaczony dla lekarzy wszystkich specjalności, pielęgniarek, praktykantów, asystentów i farmaceutów. Dzięki temu programowi będą mogli oni zgłębiać wiedzę na temat zastosowania medycznej marihuany w leczeniu różnorodnych chorób.

Kursy oferowane przez Uniwersytet Thomasa Jeffersona

Dwa kursy edukacyjne oferowane przez uniwersytet noszą nazwę „Cannabis Medicine” oraz „Cannabinoid Pharmacology”.

„Cannabis Medicine” ma za zadanie udzielić lekarzom informacji o chorobach, w których leczeniu może być wykorzystywana medyczna marihuana. Specjaliści przybliżą dane dotyczące potencjału terapeutycznego konopi indyjskich na podstawie dotychczas przeprowadzonych badań. Ponadto poruszą kwestie dotyczące stosowania medycznej marihuany z innymi, konwencjonalnymi sposobami leczenia.

„Cannabinoid Pharmacology” skierowany jest do naukowców i badaczy. Dotyczy głównie kannabinoidów oraz ich interakcji w ludzkim organizmie.

Uczelnia planuje również uruchomienie kursu o nazwie „Cannabinoid Chemistry and Toxicology”. Program ten będzie miał na celu kształcenie naukowców oraz osób związanych z uprawianiem konopi indyjskich. Jego zamysłem jest promowanie kontroli jakości oraz bezpieczeństwa preparatów produkowanych na bazie medycznej marihuany.

Źródło
herb.cojeffersonusnews
Back to top button
Close
Close