Aktualności

W Kanadzie rusza kierunek nauczania poświęcony uprawie marihuany

Władze Niagara College na początku tego tygodnia zakomunikowały, iż planują wystartować z nowym kierunkiem nauczania. Podyplomowe, jednoroczne studia poświęcone zostaną uprawie marihuany. Jak więc można zaobserwować, legalizacja konopi przyczynia się do ożywienia wielu sektorów, w tym sektora edukacji.

Kto może zostać studentem?

Tajniki uprawy marihuany będą mogły zgłębiać osoby, które we wcześniejszym toku nauczania zdobyły licencjat z nauk rolniczych, przyrodniczych, ogrodniczych i innych pokrewnych lub też agrobiznesu. Planuje się utworzenie 25 miejsc.

Niagara College postanowił otworzyć specjalny budynek przeznaczony dla tego kierunku studiów. To właśnie tutaj studenci będą mogli poznawać bliżej właściwości marihuany oraz zgłębiać wiedzę dotyczącą uprawy tej rośliny.

Jaki jest cel przyświecający powstaniu nowego kierunku?

Legalizacja marihuany przyczyniła się do wzrostu zapotrzebowania na nowych pracowników na rynku pracy. W przemyśle konopnym stale powstają nowe miejsca pracy. Potrzebni są m.in. botanicy, technicy ekstrakcji i inżynierzy produkcji. Nowy kierunek studiów ma na celu wykształcić nowych specjalistów, którzy będą mogli podjąć pracę w wyuczonym zawodzie.

Przesłanki utworzenia nowego kierunku

Władze Niagara College przyznają, iż starają się reagować na zmiany zachodzące we wszystkich sektorach przemysłu, śledzić aktualne trendy i stale zmieniające się potrzeby na rynku pracy. Dlatego też postanowiły wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy pragną związać swoją karierę zawodową z legalną marihuaną.

Niagara College w swej ofercie posiada już inne kierunki bezpośrednio związane z badaniami środowiskowymi oraz ogrodniczymi. Wykładowcy mają więc niezbędną wiedzę i doświadczenie, które chętnie przekażą studentom uczącym się uprawy marihuany.

W toku studiów pojawić się ma wiele zagadnień. Zarówno tych dotyczących uprawy konopi, jak i ich przetwarzania i kwestii legalności. Duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów narzuca niejako utworzenie kierunku, który sprosta wymaganiom przemysłu konopnego.

Czy to jedyny taki kierunek studiów?

Pierwszą placówką powstałą w Stanach Zjednoczonych, która zajęła się edukacją dotyczącą marihuany, była Oaksterdam University. Kandydaci mogą w tym przypadku wybierać spośród licznych kierunków – od samej uprawy, naukę o konopiach i ich genetyce, po prowadzenie własnego konopnego biznesu.

Również szkoła wyższa w New Brunswick od końca ubiegłego roku wprowadziły nauczanie z zakresu uprawy konopi.

źródło: niagarafallsreview.ca

Back to top button