Aktualności

W szwajcarskich supermarketach pojawią się papierosy z wysoką zawartością CBD

Klienci sieci, jednego ze szwajcarskich supermarketów niebawem będą mogli kupić papierosy zawierające konopie siewne. Będą one tak samo dostępne, jak inne towary codziennego użytku. Supermarket Coop poinformował, że zamierza wzbogacić asortyment swoich sklepów o ten właśnie produkt.

Produkcją papierosów zawierających konopie zajmuje się firma Heimat. Jak twierdzą jej przedstawiciele, odznaczają się one bardzo niskim stężeniem THC, co czyni je w Szwajcarii legalnymi. Prawo europejskie dopuszcza zawartość 0,2% tego składnika, jednak prawodawstwo szwajcarskie jest mniej rygorystyczne i produkty mogą zawierać aż 1% THC.

Niemniej jednak papierosy produkowane przez firmę Heimat odznaczać się mają większym stężeniem kannabinoidów niż substancji psychoaktywnych. Zgodnie z deklaracją producenta będą zawierać nawet 20% CBD.

Z tego też powodu produkt nie będzie wywoływał nadmiernego pobudzenia, lecz ma pomagać w łagodzeniu bólu, leczeniu różnego rodzaju zapaleń, depresji i lęku, padaczki oraz wielu innych schorzeń.

Szwajcarski supermarket Coop od pewnego czasu ma w swym asortymencie inne produkty konopne. Są to m.in. herbata, piwo i olej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem kupujących.

Heimat to producent, który wprowadził na rynek papierosy w zeszłym roku. Początkowo nie zawierały one żadnych domieszek. Dopiero niedawno zrodziła się idea wykorzystania do ich produkcji konopi.

Jedna paczka papierosów ma kosztować średnio 19,90 franków szwajcarskich (czyli około 20,61 dolarów).

Mają być dostępne w sklepie internetowym producenta oraz w wielu innych stacjonarnych punktach, m.in. wspomnianym wcześniej supermarkecie Coop.

Aktualnie szacuje się, że w Szwajcarii wartość legalnej sprzedaży produktami zawierającymi konopie to nawet 100 milionów franków szwajcarskich (103,6 milionów dolarów) rocznie.

Film promocyjny papierosów zawierających konopie indyjskie dostępny jest w języku niemieckim na stronie producenta: http://www.heimatzigaretten.ch/hanf/

źródło: Leafly

Zdjęcia umieszczone za przyzwoleniem firmy Heimat

Back to top button
Close
Close