Aktualności

W tej akademii zdobędziesz wiedzę na temat medycznej marihuany

 

Jeśli istnieją ku temu przesłanki, to medyczna marihuana powinna stać się jednym z elementów konwencjonalnej terapii. Warto więc edukować społeczeństwo na temat jej działania i możliwości wykorzystania w leczeniu pewnych schorzeń. Takiego zdania jest Donna Shields, która wraz z Laurą Lagano już od trzech lat prowadzi Holistic Cannabis Academy w Boulder, w stanie Kolorado.

W tej akademii zdobędziesz wiedzę na temat medycznej marihuany

Obie panie są dietetyczkami z wykształcenia. Wykonywany przez nie zawód wymusza konieczność ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji m.in. poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Donna i Laura chciały poszerzać swoją wiedzę nie tylko w zakresie dietetyki, ale także tematów nieco bardziej kontrowersyjnych, ale ważnych z punktu widzenia zdrowia człowieka np. dotyczących stosowania medycznej marihuany. Przeżyły jednak duże rozczarowanie, bo takich szkoleń nikt nie tworzył. W dodatku wiedza innych dietetyków w tym temacie była wręcz znikoma. Nie pozostawało nic innego, jak tylko działać.

Z inicjatywy Pań powstała Holistic Cannabis Academy, czyli miejsce, w którym każda zainteresowana osoba może zdobyć rzetelną wiedzę na temat działania i zastosowania medycznej marihuany w terapii.

W ramach akademii odbywają są kursy, szkolenia, spotkania oraz pogadanki. Z myślą o osobach, które nie mogą dotrzeć do siedziby szkoły w Kolorado, prowadzone są konferencje on-line. To właśnie one okazały się prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Pierwsza konferencja transmitowana na żywo przyciągnęła przed ekrany monitorów około 17 000 osób z różnych krajów świata, w tym z Kanady, Nowej Zelandii, Hiszpanii czy Australii.

Jak przyznaje Donna Shields, znaczna część słuchaczy to osoby związane z medycyną, a są wśród nich akupunkturzyści, kręgarze, masażyści, dietetycy, specjaliści ds. zwalczania narkomanii, psycholodzy i psychoterapeuci, zielarze oraz trenerzy zdrowia. Wskazane grupy zawodowe mają ułatwiony kontakt z pacjentami, stąd dobrze znają ich medyczne potrzeby. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej stanów USA legalizuje marihuanę do celów medycznych, nie dziwi fakt, że pacjenci zaczynają przejawiać wzmożone zainteresowanie tym tematem.  Aby pomóc swoim podopiecznym, pracownicy ochrony zdrowia (niebędący lekarzami) muszą być dobrze przygotowani pod kątem merytorycznym. Jest to szczególnie ważne z uwagi na to, że medycy nie zawsze są zainteresowani leczeniem pacjentów metodami alternatywnymi. W swojej praktyce zawodowej najczęściej stosują terapię konwencjonalną, pomimo tego, że niekiedy nie jest skuteczna.

Donna i Laura mają nadzieję, że dzięki prowadzonym badaniom klinicznym, sprawdzającym skuteczność medycznej marihuany w leczeniu pewnych schorzeń (głównie o podłożu neurologicznym), również i ta grupa zawodowa przekona się do jej stosowania.

Źródło
leafly
Back to top button
Close
Close