Aktualności

Więzienie przekształcone w plantację…marihuany

Ocean Grown Extract, producent koncentratu z marihuany z południowej Kalifornii, chciałoby przekształcić więzienie Clearmont Custody Center o powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych w centrum plantacji i produkcji oleju z marihuany.

Rada miejska miasta Coalinga popiera taki plan, również ze względów ekonomicznych, ponieważ przyniosłoby to 13 tysięcznemu miasteczku zyski w postaci podatków jak i zapewniło nowe miejsca pracy. Jednakże rada miejska musi wcześniej przekonać mieszkańców do takiego rozwiązania, co może nie być łatwe ze względu na poglądy konserwatywne swoich mieszkańców.

Samo wynajęcie i podatki przyniosłyby zyski dla miasta w wysokości około 2 milionów dolarów każdego roku. Poza tym, pracę tam mogłoby znaleźć 100 osób w pełnym wymiarze godzin.

Więzienie do roku 2011 zatrudniało około 1000 osób, ale zostało zamknięte, gdy nie mogło wywiązać się z nowych wytycznych o redukcji ilości więźniów.

Coalinga Kalifornia
Coalinga Kalifornia

Ekonomia miasta Coalinga opiera się głównie na wydobyciu ropy. Obok przemysłu naftowego, który staje się nieopłacalny i przynoszący bezrobocie, przemysł związany z hodowlą i przetwarzaniem marihuany mógłby stać się czynnikiem dodatkowego zabezpieczenia miejsc pracy i stabilności gospodarczej regionu.

Ponieważ miasto napotyka problemy związane z realizacją tego planu, na 30 marca zaprosiło Ocean Grown i innych przedstawicieli związanych z branżą hodowli i przetwórstwa marihuany na spotkanie z mieszkańcami. Rada miejska liczy na to, że dzięki takiemu posunięciu, społeczność miasta Coalinga wyrazi zgodę na prowadzenie takiego biznesu w ich mieście.

źródło: Mashable

foto:Krystian Olszanski

Back to top button
Close
Close