Aktualności

Wkrótce pielęgniarki szkolne w Kolorado będą miały możliwość podawania uczniom medyczną marihuanę

Wstanie Kolorado zrodził się pomysł, aby pielęgniarki szkolne mogły podawać uczniom medyczną marihuanę. Uczniowie, od tych najmłodszych w przedszkolu do tych najstarszych w 12 klasie, mogliby konsumować medyczną marihuanę. Oczywiście pomysł ten nie ma na myśli palenia jointów na terenie szkoły. Mowa o nowym projekcie ustawy.

Projekt ustawy zwiększa kompetencje pielęgniarek szkolnych

W Kolorado osoby świadczące podstawową opiekę medyczną mogą legalnie podawać marihuanę medyczną dzieciom. Nowa ustawa mogłaby nadać te same prawa pielęgniarkom szkolnym.  

Ustawa aktualnie znajduje się w Izbie Reprezentantów w Kolorado, a jej głównymi pomysłodawcami są Demokratyczni Republikanie Dylan Roberts, Irene Aguilar oraz Vicki Marble. Jeżeli projekt ustawy przejdzie, pielęgniarki szkolne będą mogły w razie potrzeby posiadać oraz podawać marihuanę medyczną uczniom na terenie szkoły, podczas imprez organizowanych przez szkołę oraz w czasie wycieczek terenowych.

Nowa ustawa zawiera zapisy dotyczące uczniów od klas przedszkolnych do klasy 12, którzy posiadają legitymację użytkownika medycznej marihuany.  

Pierwszą placówką, w której umożliwiono pielęgniarkom szkolnym podawanie uczniom medycznej marihuany, była specjalna szkoła oświatowa w New Jersey. Uczniom, którzy zgodnie z zaleceniami lekarzy mogą przyjmować medyczną marihuanę w celu łagodzenia objawów swojej choroby, pozwolono na jej konsumpcję na terenie placówki.

W styczniu bieżącego roku rodzice jedenastolatki imieniem Ashley pozwali szkołę w Illinois, do której uczęszczała dziewczynka, ponieważ chcieli, aby ich dziecko miało prawo do zażywania medycznej marihuany podczas ataków na zajęciach. Sędzia przychylił się do prośby rodziny Ashley, zaznaczając, iż personel szkolny nie będzie ponosił żadnych konsekwencji prawnych za podanie dziecku leku.

„Jack’s Law” umożliwia uczniom zażywanie medycznej marihuany na terenie szkoły

W 2016 roku w Kolorado przyjęto ustawę o nazwie „Jack’s Law”. Umożliwia ona uczniom posiadającym legitymację użytkownika medycznej marihuany na zażywanie marihuany medycznej na terenie szkoły. Podobnie jest w stanach Daleware, Maine, New Jersey oraz Waszyngton.

Niemniej jednak nowa ustawa znacznie rozszerzyłaby przepisy medyczne dotyczące konopi indyjskich. Uczniowie zażywaliby wówczas medyczną marihuanę w bezpieczniejszych otoczeniu, pod nadzorem wykwalifikowanych pielęgniarek.

źródło: herb.co

Back to top button
Close
Close