Aktualności

Wrigley inwestuje w rynek medycznej marihuany

Spadkobierca fortuny Wrigley - William Wrigley Jr II - chce zainwestować 65 milionów dolarów w rynek marihuany medycznej. Skąd taka decyzja?

William Wrigley Jr. II ogłosił, iż planuje zainwestować w rynek medycznej marihuany. Chce wspomóc dotacją w wysokości 65 milionów dolarów producenta konopi indyjskich Surterra Wellness, który działa na terytorium Florydy oraz Teksasu.

W rozmowie dla Bloomberga William Wrigley Jr. II przyznał, iż ma nadzieję, że firma Surterra odpowiednio wykorzysta przyznane jej środki na rozwój. Przedsiębiorstwo to ma bowiem duże doświadczenie w budowie marki oraz dystrybucji produktów. Spadkobierca fortuny Wrigley po zapoznaniu się z medycznymi korzyściami oraz informacjami na temat rosnącej popularności konopi na rynku postanowił zainwestować w tę gałąź.

Bloomberg donosi, że Wrigley przewiduje, iż w nadchodzących latach prawo federalne dotyczące konopi indyjskich stanie się mniej surowe. Wpływ ma mieć na to m.in. zatwierdzenie Epidiolexu przez FDA. Jest to lek na bazie konopi, który ma być stosowany w leczeniu rzadkich rodzajów padaczki u dzieci.

Wielomilionowe wsparcie dla Surterra Wellness

W najbliższym czasie Surterra Wellness otrzyma od różnych inwestorów łącznie 100 milionów dolarów wsparcia. Większą część stanowi dotacja od Wrigleya. We Florydzie oraz Teksasie aktualnie znajduje się dziesięć punktów aptecznych marki Surterra.

Medyczna marihuana jest legalna na Florydzie. Obecnie trwają starania, aby konopie do celów rekreacyjnych zostały na terenie tego stanu zalegalizowane w 2020 roku. Teksas aktualnie zezwala na korzystanie z oleju CBD w przypadku leczenia padaczki, której nie można wyleczyć za pomocą tradycyjnych terapii. Wielu prawników wzywa jednak do rozszerzenia tego programu medycznego o kolejne przypadki.

Wrigley po raz pierwszy w swojej karierze zainwestował w branżę konopi. Firma Wrigley Co. została założona przez imiennika Williama Jr. II - jego pradziadka. Miało to miejsce w 1891 roku. Jest więc to przedsiębiorstwo z bogatą tradycją. W 2008 roku firma Wrigley została sprzedana innemu podmiotowi - Mars Inc.

Źródło
herb
Back to top button
Close
Close