Badania

Blisko połowa użytkowników marihuany poszła do pracy pod wpływem THC

Użytkownicy marihuany nie tylko czują się komfortowo, gdy będąc pod wpływem THC, udają się do pracy. Większość z nich uważa, że są w stanie wówczas lepiej wykonywać swoje obowiązki.

Marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna w dziewięciu stanach USA. W 29 stanach USA zalegalizowano marihuanę medyczną. Przestaje więc dziwić fakt, iż coraz więcej osób pozostaje pod wpływem THC. Badanie przeprowadzone przez Instamotor dowiodło, iż nawet 39% użytkowników marihuany czuje się komfortowo, kiedy prowadzi samochód pod wpływem THC.

Co jeszcze robią ludzie pod wpływem marihuany? Idą do pracy!

Badanie przeprowadzone przez Instamotor objęło swym zasięgiem grupę docelową 600 osób. Byli to użytkownicy marihuany mieszkający w państwach, w których używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest legalne.

Według uzyskanych wyników blisko połowa (48%) użytkowników marihuany poszła do pracy, będąc pod wpływem THC.

Na pytanie „Jak często udajesz się do pracy będąc pod wpływem marihuany?” uczestnicy badania odpowiedzieli:

Co najmniej raz w tygodniu
39%
Co najmniej raz w miesiącu
17%
kilka razy w roku
28%
nigdy w ciągu ostatniego roku
18%

30% osób spośród tych, które deklarowały, iż udają się do pracy pod wpływem marihuany, uważa, że zostałaby zwolniona, gdyby odkryto ich stan. 73% z nich uważa jednak, że pomaga im to w osiąganiu lepszych wyników w pracy. Aż 74% osób twierdziło, iż chodziło do pracy pod wpływem marihuany, zanim została ona zalegalizowana w ich stanie.

O czym należy pamiętać, udając się do pracy pod wpływem marihuany?

Pracodawcy mogą wykonać swoim pracownikom test na obecność narkotyków. Nawet w przypadku, gdy marihuana rekreacyjna jest legalna w danym kraju, to pracodawcy decydują, czy środowisko pracy powinno być wolne od narkotyków (podobnie jak i alkoholu). Oznacza to, że udając się do pracy pod wpływem marihuany, pracodawca może nas zwolnić.

Prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany jest nadal nielegalne. Pomimo tego, że wielu użytkowników marihuany prowadząc samochód, czuje się po niej komfortowo, nadal nie jest to zgodne z prawem. Lepiej zdecydować się wówczas na inny środek transportu, autobus lub taksówkę.  

Nie zażywaj marihuany w pracy, nawet jeżeli masz zamiar zrobić to w samochodzie podczas przerwy. Dlaczego? Pomimo tego, że marihuana do celów rekreacyjnych jest już w wielu krajach legalna, nadal jej publicznie spożywanie nie jest zgodne z prawem.

źródło: instamotor.com

Back to top button
Close
Close