Badania

Nauka obala kolejne mity dotyczące marihuany

 

Nowe dane naukowe związane z badaniami nad marihuaną, publikowane są prawie codziennie. W tej chwili argumenty przeciwników zalegalizowania marihuany, mówiące o braku badań nad tą rośliną trafiają do lamusa.

Badania te, potwierdzają właściwości medyczne marihuany i coraz więcej krajów dostrzega korzyści z legalizacji tej rośliny, nie tylko ze względu na zastosowanie medyczne.

Również ze względów ekonomicznych i obniżenia poziomu przestępczości związanej z przemytem i handlem marihuaną warto zastanowić się nad legalizacją marihuany na co wskazują dane z USA.

Obecnie współczynnik osób, które zgłaszały złe doświadczenia z marihuaną, gwałtownie spada. Jest to  spowodowane większą świadomością społeczeństwa dotyczące oddziaływania marihuany na organizmy(nie tylko u ludzi), ale również podniesieniem jakości marihuany kontrolowanej przez specjalistyczne laboratoria.

Naukowcy z Washington School of Medicine w St. Louis badali trendy zażywania konopi indyjskich oraz liczbą zaburzeń związanych z marihuaną pomiędzy latami 2002-2013. Naukowcy odkryli że liczba dorosłych, którzy używają marihuany, wzrosła o 20%, ale ilość problemów związanych z zażywaniem pochodnych konopi spadła.

Inne wskaźniki danych używania konopi wskazują również, że ilość osób używających marihuanę w wieku licealnym drastycznie spadła w ciągu ostatnich piętnastu lat(USA).

Odkrycia te są sprzeczne z opublikowanym w 2015 roku artykule, który twierdzi, że używanie konopi indyjskich podwoiła się w ciągu ostatnich dziesięciu lat, z czego prawie jedna trzecia użytkowników doświadcza problemów zdrowotnych z tym związanych.

źródło: Washington School of Medicine w St. Louis

Back to top button
Close
Close