Badania

Powody, dla których warto pić herbatę z marihuany

Zalety konopi indyjskich są już dość dobrze znane. Jedną z form jej konsumpcji może być picie naparu z konopi indyjskich. Taka herbata może pomóc w stanach zapalnych, lękowych, a nawet depresji. Spożywanie naparu jest doskonałą alternatywą dla palenia. Picie herbaty z konopi indyjskich dostarcza do organizmu drogocennych kannabinoidów. Oto pięć podstawowych powodów, dla których warto pić herbatę z marihuany.

Przynosi ulgę w bólu

Od stuleci konopie indyjskie są wykorzystywane do łagodzenia bólu. Od choroby Crohna po zapalenie stawów oraz inne choroby przewlekłe. Uśmierzanie bólu możliwe jest dzięki temu, iż kannabinoidy wiążą się z receptorami bólowymi w ośrodkowym układzie nerwowym. Co ważne, konopie indyjskie nie uzależniają tak, jak niektóre środki farmaceutyczne (w tym opiaty) oraz nie prowadzą do przedawkowania. Picie herbaty jest doskonałym sposobem, aby złagodzić ból. W ten sposób drogocenne składniki są wchłaniane przez układ trawienny, a następnie lepiej rozprowadzane po całym organizmie.

Ochrona komórek mózgowych przed uszkodzeniem i śmiercią

Niektórzy starają się usilnie wmówić, iż marihuana prowadzi do problemów z pamięcią oraz poważnych uszkodzeń mózgu. Nie powinno się jednak wierzyć w ten szum medialny wokół konopi, ponieważ badania dowodzą, iż jest wręcz przeciwnie. Zaobserwowano bowiem, że THC może spowolnić lub całkowicie zablokować produkcję białek beta-amyloidowych, które odgrywają znaczącą rolę w rozwoju choroby Alzheimera. Badania wykazały, iż kannabinoidy mogą pomóc w zwalczaniu zaburzeń poznawczych bezpośrednio związanych z wiekiem.

Prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Podczas palenia marihuany większość kannabinoidów trafia bezpośrednio do mózgu. Jednak dzięki piciu herbaty z konopi indyjskich możliwe jest dostarczenie kannabinoidów do przewodu pokarmowego, gdzie są one wchłaniane przez receptory. Napar może pomóc w zaparciach, bolesnych skurczach, biegunkach, jak również refluksie żołądka.

Pomoc w walce z depresją i lękiem

Istnieje wiele czynników, które mogą wywołać depresję lub lęk. Często jest to zapalenie neuronalne lub też niedobór neuroprzekaźników (np. serotoniny). Pijąc herbatę, można odczuć właściwości relaksujące i orzeźwiające konopi indyjskich. To z kolei wpływa na nasze lepsze samopoczucie.

Pomoc w leczeniu chorób autoimmunologicznych

W przypadku chorób autoimmunologicznych konopie indyjskie są skutecznym środkiem leczniczym, ponieważ badania wykazały, iż kannabinoidy zmniejszają stany zapalne. Herbata z konopi może więc być doskonałą alternatywą leków dostępnych na receptę dla osób zmagających się m.in. z artretyzmem, stwardnieniem rozsianym oraz zespołem jelita drażliwego.

Back to top button
Close
Close