Badania

Wpływ marihuany na potencję seksualną mężczyzn i kobiet

Od osób, które używają marihuany, można usłyszeć różne opinie na temat wpływu tej używki na ich życie seksualne. Jedna grupa osób twierdzi, że pomaga; druga grupa zaś, że nawet pogarsza jakość życia seksualnego. Co mówią badania na ten temat?

Mężczyźni

Istnieje wiele badań mających na celu ocenę wpływu marihuany na zdrowie seksualne mężczyzn, zwłaszcza gdy chodzi o produkcję testosteronu. Badania przeprowadzone w ramach wspólnej współpracy pomiędzy Missouri Clinical i Biochemical Laboratory wykazały, że marihuana rzeczywiście ma wpływ na produkcję testosteronu.

Należy jednak zaznaczyć, że badanie to związane było z rekreacyjnym użyciem marihuany.

Kiedy marihuana używana jest w celach medycznych, służy głównie do łagodzenia objawów chorobowych i jest przy tym odpowiednio dawkowana. Nie dochodzi wtedy do przyjmowania nadmiernej ilości THC, której wysoki poziom powoduje obniżoną produkcję testosteronu przez organizm.

Ponadto mężczyźni powinni mieć świadomość, że jakikolwiek negatywny wpływ THC na produkcję testosteronu ma charakter tymczasowy. Zaprzestanie stosowanie marihuany rekreacyjnie pozwoli organizmowi ponownie wyregulować poziom testosteronu.

Inne badanie wykonane przez Alcohol and Drug Abuse Research Center at Harvard Medical School-McLean Hospital w Belmont w Massachusetts miało jednak rozbieżne wyniki badań naukowych mających na celu zmierzeniu testosteronu. W badaniu tym uznano, że używanie marihuany nie ma znaczącego wpływu na poziom testosteronu.

Kobiety

Wyniki badań przeprowadzone przez Department of Psychology at the University of British Columbia in Vancouver w Kanadzie, wspierają teorię, że marihuana jest w stanie poprawić zdrowie seksualne kobiet poprzez zwiększenie pobudzenia i wzmocnienia fizjologicznych odpowiedzi na stymulację seksualną.

Ostateczną konkluzją badania było to, że olej zawierający medyczną marihuanę jest skutecznym sposobem leczenia niskiego popędu seksualnego u kobiet. Nawet mniejsze dawki THC od tych uśrednionych, które znajdują się w oleju z marihuany, mają pozytywny wpływ na poprawę zdrowia seksualnego kobiet.

Marihuana o obniżonej zawartości THC (około 14%, podczas gdy standardowe stężenia THC mieszczą się pomiędzy 15% – 20%) wpływa u kobiet na zwiększenie czułości i opóźnienia orgazmu podczas stosunku seksualnego. Przyjmuje się, że poziom THC 14-procentowy lub niższy powiązany jest z wyższą produkcją estrogenu.

Czy można stosować marihuanę do poprawy kondycji seksualnej?

THC i jej ilość dostarczana organizmowi może wpływać na potencję u mężczyzn i kobiet. Należy pamiętać, że na każdą osobę ta sama ilość THC może wpływać inaczej, więc w dużej mierze odpowiednie dozowanie polega na obserwacji organizmu i odkryciu najlepszej dawki dla siebie poprzez zwiększanie lub zmniejszanie THC.

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21269404

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/22462722/

http://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJM197404182901602

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM197411142912003

Wpływ marihuany na potencję seksualną mężczyzn i kobiet.

Back to top button
Close
Close