Blog

Przejażdżka z Larrym – walka z chorobą Parkinsona

Od kilku tygodni krąży w portalach społecznościowych krótki film, na którym można zobaczyć starszego pana, który choruje na chorobę Parkinsona. Zdecydował się on na zażycie, pierwszy raz w życiu, oleju z marihuany. Po zażyciu oleju objawy choroby znikają w ciągu kilku minut, a pacjent może choć przez jakiś poczuć się jakby był całkowicie zdrowy.

Filmik ten pojawiał się na mojej tablicy FB kilkukrotnie, udostępniany przez różne osoby, nawet nie związane z “walką” o legalizację marihuany.

Widziałem go również na stronie Wykopu i zagranicznych portalach. Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego starszego pana. Wyszukanie informacji na temat historii powstania tego filmiku nie było zbyt trudne i jednocześnie okazało się za tym klipem kryje się znacznie więcej niż mogłem przypuszczać.

Poznajcie Larrego

Larry Smith, czyli ten starszy pan z filmiku, od ponad 20 lat walczył z chorobą Parkinsona wszelkimi konwencjonalnymi metodami leczenia.

Próbował on każdego dostępnego środka medycznego a nawet operacji mózgu. Mimo tak długiej walki, która nie przynosiła oczekiwanych rezultatów Larry się nie poddawał i zaczął poszukiwać alternatywnych metod leczenia choroby.

Jak nie trudno się domyśleć Larry spróbował leczenia olejem z marihuany, co można zobaczyć na klipie video, które było zwrotem w historii jego choroby.

Larry odkrył lekarstwo, które mu pomaga przezwyciężać trudności związane z chorobą Parkinsona każdego dnia. I tym zdaniem można by zakończyć całą historię Larrego, gdyby nie fakt, że Larry zdecydował się dać wszystkim chorym nadzieję na lepsze życie.

Zrobił to wyruszając w długą podróż rowerem przez Południową Dakotę, przejeżdżając 300 mil (prawie 500km)!!!, udowadniając że jeśli ktoś kocha życie, będzie o nie walczyć.

To dopiero początek

Ten krótki klip video to tylko fragment całego filmu dokumentalnego, który zdobył wiele nagród.

Można go kupić na stronie Amazonu w formacie DVD – obejrzenie nie działa w usłudze Prime Video ze względu na ograniczenia regionalne. Poinformowałem o tym fakcie producenta filmu i być może wkrótce będzie można go obejrzeć w Europie.

Część pieniędzy uzyskana ze sprzedaży filmu trafia do funduszu, którego celem są badania nad chorobą Parkinsona!

Poniżej znajdują się pomocne linki:

Film do kupienia

Obecnie tylko z amerykańskiego Amazona, czas dostawy nawet 1 miesiąc

Amazon USA

Film do obejrzenia

Obecnie nałożona blokada regionalna

Amazon Prime

Facebook

Oficjalna strona FB projektu

Facebook

Vimeo

W tym serwisie można pożyczyć lub wykupić film

Vimeo

Zgodę na wykorzystanie materiałów w artykule uzyskano od producenta i współreżysera filmu RIDE WITH LARRY.

Autor

Adam Błażewicz

Facebook

Back to top button